Banánová republika bez plantáže menom Slovensko.

Autor: Jozef Bartanus | 16.7.2017 o 11:27 | Karma článku: 11,67 | Prečítané:  1798x

Každá jedna otázka, prečo Slovensko pripomína skôr banánovú republiku ako demokraciu a kto za tento stav je zodpovedný je oprávnená.

Je veľmi tažké porozumieť Slovensku pre bežného Slováka, no je ešte tažšie a nepochopiteľné prečo pripomíname banánovú republiku, keď si porovnáme Slovenko zo zahraničím. Žiaľ tento smutný pohľad, ktorý Slovensko sprevádza, len utvrdzuje nálady v slovenskej spoločnosti a súčastný dhotrvajúci stav, ktorý je veľmi nezodpovedný a hlavne veľmi škodlivý.

Otázka, prečo stále udržujeme Slovensko v tomto marazme má veľa odpovedí no ja rozoberiem len tri.

Ako prvá odpoveď sa mi črtá to, že súčastný stav tejto republiky práve vyhovuje iba ľuďom, ktorí si zo Slovenska urobili svoju obchodnú trafiku. Túto trafiku udržiavajú za pomoci a podpory skorumpovaných politikov, ktorí svojím správaním udržiavajú súdy a políciu v nečinnosti a rúcajú každý malý počin smerujúci k zlepšeniu stavu v štáte.

Taktiež by sme nemali zabudnúť na núkajúcu sa druhú odpoveď. Ľudia, ktorí už mali dočinenie s komunizmom, ktorí výhradne študovali na politických školách a sami ochotne vyplňovali prihlášky do komunistickej strany sú stále v našej politike na popredných miestach. Žiaľ títo bolševici si fungovanie štátu podrobujú vo svoj prospech, snažia sa zo štátu vytvárať podobizeň a kópiu z čias totality. Tieto typy politikov sa venujú hlavne udržaniu moci a kedže to nie je len tak zadarmo, korupcia, byrokracia a arogancia zohráva v ich aktivite významný prvok na ktorý nikdy nedopustia.

V kúte stále nezaostávjú ani prečiny starej krivdy a to z čias divokej privatizácie, svojvoľních amnestií, únosov a režimu prepleteného mafiánskymi prvkami. Stále veľa ľudí a politikov potichu profituje ešte z čias Mečiarovskej privatizácie i keď ho symbolicky zrušením amnestií odkopli. Ja to beriem ako malú pretvárku na oblbnutie voliča a legálne zastrešenie ďalšieho rozkrádania tak, ako nám to názorne predviedla aj nová neslávna parlamentná strana z Banskej Bystrice pri ich tendroch.

 Prečo to všade vo svete funguje lepšie, len na slovensku nie?

Je to preto, lebo ľudia sa viac zaujímajú o veci verejné, zaujímajú sa o to, na aký účel sa mínajú ich peniaze, ktoré sú vyberané z ich daní a o to, ako optimálne by mal štát fungovať. Verejním tlakom sa snažia aby politici museli byť transparentní bez rozdielu na to, či ich volili alebo nie. Sledujú výroky politikov a spočítajú im každý nesplnený sľub pri budúcich voľbách. Toto núti politikov stáť si za svojmi sľubmi, byť čestní a poznať i slušnosť, ktorá káže odstúpiť pri prešľapoch, aby sa mohli skutky transparentne vyšetriť a očistiť si svoje meno, lebo druhú šancu už by nemuseli dostať oni, ani ich strana. Taktiež si nedovolia robiť zmenu pravidiel v prospech a v neprospech strán, pretože mandát ktorý dostali za ich volebný program jasne vymedzuje ich sľuby. Mandát nedostali na to, aby politikárčili a upravali zákony tak ako im to vyhovuje. Slušnosť a zodpovednosť sa tam usadila na dlhšie ako u nás.

Hovorí sa že, sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú.
(Focus Jún 2017 v priemere: SMER-SD 26%, SNS 11%, Kotleba 10%, MOST-HID 6,9%)

Žiaľ júnové čísla Focusu zobrazujú smutnú pravdu, že sme sa nepoučili a Slovensko zostane i naďaľej byrokratickou, skorumpovanou, banánovou republikou bez plantáže.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Ako riskantná je cesta slovenským autobusom

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?