Kto sú to dankovia?

Autor: Jozef Bartanus | 12.7.2017 o 23:20 | Karma článku: 12,35 | Prečítané:  1692x

Dankovia sú ľudia, ktorí sa považujú za ľudí, ktorí vlastnia nezvyčajnú silu, odvahu, nadprirodzené vlastnosti a iné skôr božské ako ľudské schopnosti.

Títo dankovia veľmi radi diskutujú na televíznich obrazovkách alebo v rozhlase sami bez oponentov. Je to hlavne preto, lebo oni sa tvária že vedia všetko najlepšie a pri diskusii s oponentom by sa stratila ich vážnosť, rozvaha, charakter a čírosť ich myšlienky.

Taktiež dankovia pomocou ich nadprirodzeních schopností dokážu zohnať peniaze a publikum vlastnou hlavou, čítať neotvorenú cudziu poštu v rámci poštového tajomstva a vycítiť, či niekto napísal nejaké vulgarizmy poprípade nevhodný obsah listu.  

V jednej osobe dokážu zastávať veľa pozícií a funkcií, od doručovateľov pošty z Malty do rôznych Cyperských schránok, právnikov, poradcov s DPH, veliacich vojakov až po nákupcov nemocničného materiálu, školských odborníkov na písmo a riadiacich pracovníkov železníc. Taktiež ľavou zadnou  zvládajú realitné nákupy,  žatvu a poľnohospodárstvo, energetický, banský a IT sektor až po balenie penazí do alobalu a samozrejme kovošrot. Na podporu vedy a školstva nedajú ani dopustiť a to tým, že ich peniaze radšej presmerujú do súkromného sektora a spriaznených rúk za úsmevu ombudsmanky pre deti.

Títo dankovia už nedokážu niekedy prebývať vo svojej telesnej schránke a preto ich prejavy sú poznačené a prevedené v kráľovskej reči. To znamená, že buď citujú alebo pýtajú sa sami seba, hovoria o sebe v tretej osobe a v množnom čísle. Títo dankovia si o sebe myslia, že ich správanie je veľmi korektné hlavne voči novinárom a opozícii, ktorích často pomenúvajú úprimnými slovkami od duše.

Ich reč je poznačená superlatívmi, ktorej rozumejú len ich takzvaní naši ľudia. Máloktorý prostoreký obyvateľ to dokáže pochopiť, čo to vlastne povedali alebo chceli povedať. Ich vodcovstvo býva poznačené milujúcimi kapitánskymi a plukovníckymi výložkami a bojom hlavne o plagáty, tic-tacy, horalky a o priazeň holohlavích, keď treba.

Podaktorí dankovia nedajú dopustiť ani na čistý deň a nezáleží či je to vo sviatok Cyrila a Metoda s publikom. Dankovia dokážu veľmi účinne bojovať i proti korupcii, pretože na úrovnii, kde oni žijú so svojimi nadprirodzeními schopnosťami korupcia totiž neexistuje. Takíto dankovia ponúkajú veľkú výhodu pre políciu a prokuratúru, pretože tieto inštitúcie nemusia už viac strácať čas hľadaním korupcie na tejto dankovskej úrovni.

Márne som hľadal v angličtine preklad ako by sme tíchto ľudí pomenovali inak, keďže anglický  význam “Superhuman” sa žiaľ  nedá preniesť na čisto slovenskú mentalitu.

A že ani netušíte o čom hranatom tomtom hovorím?

Skúste o tomtom porozmýšlať a vykopnúť všetkých dankov nabudúce z parlamentu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Ako riskantná je cesta slovenským autobusom

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?