Neuveriteľné pohŕdanie bežným občanom a arogancia moci v priamom prenose…

Autor: Jozef Bartanus | 25.6.2017 o 13:01 | (upravené 25.6.2017 o 19:12) Karma článku: 12,07 | Prečítané:  2275x

Súčastná vládna koalícia predvádza neuveriteľné pohŕdanie bežnými občanmi a silnú aroganciu moci. A prečo práve hádžem vinnu len na koalíciu?

Odpoveď je celkom jednoduchá, pretože nik iný v súčastnosti nekontroluje exekutívnu moc (ako sú súdy, políciu, exekútorov). A tu je ten hlavný problém, pretože niekoľko predstaviťeľov tejto moci sú len bábkami v rukách nečestných politikov a oligarchov. Niečo tu zostalo ako dedičstvo ešte z čias komunizmu a mečiarizmu, no žiaľ daľšia časť nečestních úradníkov štátnej moci je sústavne korumpovaná a ovplyvňovaná politickým vplyvom.

Ako ďalej?... Najúčinejším krokom je odpolitizovanie ich volieb a zvolenie si schopních, nezávislích a čestních ľudí/odborníkov do funkcií týchto štátnych úradov.
A tu je moja kritika pre súčastnú koalíciu a 10 ročnú vládu SMERU, pretože toto zoskupenie politikov to už nikdy nedokáže zmeniť – a to preto, lebo to nie je v ich záujeme.

A dôkazy/indície, tak napríklad “Amorálne vraj nezrušiteľné Mečiarove amnestie ktoré boli zrušené len a len po nátlaku ľudí a opozície (všimnime si že SMERU známy Kočner, Ficov sused bol ochranený koalíciou), finančné kauzy ala Bašternák, Čistý deň, uhoľné bane, kompa, mýto, dialnice, CT-čka, Schránkové firmy, prešľapy polície, súdov, prokuratúry sú stále uhranné do stratena.
Najnovšie ako vieme voľba riaditeľa RSTV, kde koalícia volila čisto politicky a to tak, kto im bude v tichosti prisluhovať. Stalo sa to i za cenu, že iný kandidát bol lepší a nemal dočinenia z autokratívnim vládnutím za čias Mečiara – žial slušnosť a čestnosť sa nenosí v časti slovenskej politiky.
Deformácia a arogancia moci sa vidí i pri hlasovaniach SMERU v NR-SR, kde Glváč, tak isto ako Laššáková, musí svojim kolegom ukázať či majú hlasovať za alebo proti.

https://www.cas.sk/clanok/250738/chaos-bez-palca-lassakovej-zmateni-smeraci-podporili-opozicny-navrh/

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Evolucia-palca-spustila-lavinu-osocovania-Viskupic-si-zazartoval-na-Glvacovu-adresu-a-takuto-spinu-nakoniec-na-seba-hadzali-Jasne-je-v-tom-aj-Paska-269095

Lenže sľubom poslanca, každý poslanec by mal hlasovať v prospech občanov a v prospech štátu, taktiež podľa jeho svedomia a na svoju česť a nie podľa pokynu Glváča.

Som rád, že na Slovensku pomaly vznikajú združenia a odhodlaní občania, ktorí sú schopní postaviť sa na odpor korupcii a nečestnému správaniu sa politikov a ich štátnych úradov a začínajú kontrolovať štát tak ako je to bežné vo vyspelých demokraciách.

Žiaľ, stále ich je ešte málo a dôvody sú jednoduché – tieto združenia alebo ľudia zvyčajne bývajú odignorovaní alebo dokonca obviňovaní, keďže štát prekvitá komunistickou byrokraciou a politikom a štátným úradom chýba sebareflexia, politická kultúra a aspoň maličký duch osobnej ľudkosti. Smutné na tom je i to, že takmer na každom úrade, kto ma v rukách akúkoľvek pečiatku, alebo sedí za počítačom sa cíti nadradením nad bežním občanom, no pritom poslanie úradníka má byť, čo najlepšie pomôcť bežnému občanovi.

Druhý dôvod je skôr osobný, keďže bežný občan je zahltený svojími starosťami, znechutení korupciou, bezcharaktrnými arogantními politikmi a štátnou byrokraciou. Takýto občan je veľmi deprimovaný a utvrdí si názor, že čokoľvek urobí i tak sa nič nezmení a rezignuje na svoje občianske práva, ktoré nie vždy bývajú vypočuté.

Každým dňom počúvame, že Slovensko je v dobrej pozícii, no je na čase si uvedomiť že je to hlavne zásluhou ľudí, ktorí zdieľajú morálne hodnoty, konajú čestne a vďaka ľudom ktorí si každým dňom vykonávajú svoju prácu zodpovedne.
Slovensko sa isto nedostalo do dobrej pozicií vďaka politikom, ktorí celý život žijú len a len z našich daňovích poplatkov a za posledních 10 rokov nerobili nič iné, iba korumpovali v osobný alebo stranícky prospech a v prospech “Našich ľudí” a ich oligarchov.

Je potrebné podporiť každú čestnú požiadavku na zlepšenie života každého občana v tomto štáte, ako napríklad predošlé študenské antikorupčné pochody (verím že nie posledné) alebo ich sučastná petícia, zlepšiť školstvo, zdravotníctvo, pretože čestným účelom týchto akcií je nie poškodiť ale z funkčniť štát v prospech každého občana. O zlepšenie tohoto štátu by sme sa mali usilovať každým dňom aspoň maličkým krokom.

Bolo by nesprávne aby morálka, politická kultúra a transparentnosť bola vyžadovaná len od vládnej moci, občania musia požadovať všetky tieto morálne vlastnosti na všetkých úrovniach štátnej a verejnej správy, verejnoprávnych medií a samozrejme i opozície, pretože i títo ľudia sú volení a platení z danní bežních občanov a firiem.

Ponaučnie pre budúcnosť je, že vo voľbách či to už komunálnych alebo parlamentných netreba voliť len zo zvyku alebo z nechuti, čí z nenávisti. Nevoliť ľudí, ktorí sľubujú toho veľa a po 10 rokoch ich vládnutia sme tam kde sme vôbec nechceli byť.

Vytiahnuť Slovesko z tohoto marazmu je možné iba s ľuďmi, ktorí nemenia názory a každodenne poukazujú na chyby, zlyhania a kauzy vládnej moci a súčastnej koalície.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Ako riskantná je cesta slovenským autobusom

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?