Ako prehrať nežnú revolúciu….

Autor: Jozef Bartanus | 12.5.2017 o 10:32 | Karma článku: 20,35 | Prečítané:  1105x

O tom, či revolúcia bola nežná alebo nie je už neskoro polemizovať no po rokoch sa ukazuje že, nebola zvládnutá tak ako mala byť.

Toto nie je chyba revolúcie samotnej, ale podcenenia a neporozumenia úlohy a presnej definície akých ľudí a akého typu politikov sme sa chceli zbaviť. Po viac ako štvrťstoročí sa nám zas zakradli komunistické praktiky do politiky a čo je horšie, že tieto praktiky sú posplietané spolu s bojom o osobný prospech a o majetok s črtami organizovanej skupiny.

Veľa slušných ľudí už pochopilo, že boj o Slovensko sme asi prehrali no v súčastnosti nastáva boj o to posledné, čo občanom zostalo. I keď veľa ľudí si to stále neuvedomuje a nepriznáva no boj sa už začal. Je to boj s aroganciou a zneužívaním štátnej moci jednotlivcami o to posledné, čo má patriť slušnému človeku a to je právo na súkromie, na osobnú slobodu a samozrejme právo na aký taký slušný život. Veľa ľudí vie, že toto je posledná šanca  ako kompletne neprehrať zápas pri tomto neľahkom a žial i smutnom výsledku aký sme za štvrťstoročie Slovenska boli schopný uhrať.

Tu sa nejedná o ekonomické výsledky a žiaľ i tie by boli veľmi pochabé nebyť EU, zahraničných investícií, veľa slušných podnikateľov, ale hlavne poctivích a slušných pracujúcich občanov. Podnikateľov typu našich ľudí sa to samozrejme netýka lebo im zverený majetok boli schopní len drancovať a využiť hlavne v ich osobný prospech, no nie v prospech ľudí alebo štátu.

Po takmer 27 rokoch sme zistili, že sme sa vlastne nepohli nikam, ale nepozorovane sme spadli do temnej doby Mečiarizmu a obávam sa, že možno i nižšie. Vrátili sme sa do štátu, kde premiér krajiny sa pasuje do úlohy zákona a štátu, kde všetci naokolo pri upozornení na chyby sú označkovaní nálepkou protištátne skupiny, do štátu, kde sú pošliapávané základné práva svojich občanov a pod paľbu sa dostal  i ten  posledný kúsok práva, ako je právo na listové tajomstvo. Štát, kde časť polície, tajnej služby, prokuratúry, justície je ovplyvňovaná mocenskými a ekonomickými záujmami jednotlivcov a skupín, ale hlavne, kde sa nehľadí na práva toho obyčajného bežného človeka, ktorý je základ zdravého štátu. Byrokracia rozkvitá a každý úradník s pečiatkou v ruke si myslí, že on je ten vyvolený ktorý má vždy pravdu a právo rozhodovať a vynadať slušnému občanovi.

Pevne verím že tento boj o Slovensko sa začal, a že je stále čas na vytvorenie spravodlivejšieho Slovenska pre svojho občana, ako i čas na boj proti extrémizmu, pretože extrémizmus nič nerieši, ale podniecuje len a len nenávisť. Taktiež dúfam, že história pomenuje a poznamená si politikov, ktorí sa zvrhli a pretočili si názor svojich voličov vo svoj osobý prospech, pomenuje keď politici sa začali hrať na zaslúženích kapitánov, plukovníkov a poštárov a hlavne nezabudne na politikov, ktorí začali podporovať túto nespravodlivosť menom - korupcia a arogancia štátnej moci, kde obyčajný občan stratil svoju hodnotu a zákon platí/neplatí pre určité vyvolené skupiny ludí.

Základom zdravého štátu je občan a je to úplne jedno či ten občan je dôchodca, študent, robotník, doktor, učiteľ, umelec alebo i nezamestnaný. Kedže štátna moc pochádza od ľudí práve oni môžu a musia nastaviť nové smerovanie štátu v ich prospech a to spôsobom, že odoberú politickú moc politikom, ktorích už obyčajný a slušný  občan prestal zaujímať, odoberú moc politikom, ktorí si zo štátu urobili dojnú kravu a roky štát zneužívajú. Títo politici si našu dôveru už dávno nemali zaslúžiť, ale predpokladám že budú bojovať akýmkoľvek spôsobom ako sa udržať pri moci a hlavne si zabezpečiť naďalej beztrestnosť v hesle “Skutok sa nestal alebo Je to v súlade zo zákonom”. Preto je veľmi dôležité, aby si občania v blízkej budúcnosti zvolili nových zástupcov do vedenia štátu, ktorí musia sústavne preukazovať, že ešte stále dokážu napraviť súčastnú nespravodlivosť, dodržiavať zákony a bojovať proti klientelizmu a korupcii. Toto bude veľká skúška nielen pre voličov, ale i pre zvoleních politikov, ktorí musia pochopiť, že oni sú len zvolení zástupcovia ľudí a nie ich vládnuci armádny dôstojníci. Je pravda, že na svete neexistuje politik a ani prezident ktorý by vlastnil každú očakávanú vlastnosť svojho voliča, ale čím viac sa priblíži k týmto vlastnostiam slušných ľudí, tým bude slušnejší i štát.

Občan má povinnosť strážiť svojich politikov a má plné právo to vyjadriť akýmkoľvek protestným spôsobom a i pochodom proti korupcii, či sa to niekmu páči alebo nie, pretože všetci už raz chceme žiť v štáte, ktorý bude predovšetkým slúžiť občanom a nie len jednotlivcom zneužívajúcich štátnu moc.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Ako riskantná je cesta slovenským autobusom

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?